Новина

ДП Холминський лісгоспНовини

бер

15

Пожежу краще попередити, ніж її гасити!

З настанням тепла, чимало місцевих жителів прямують до лісових зон, аби гарно провести час на природі. Однак часто люди забувають про елементарні правила пожежної безпеки, спричиняючи загорання у природних екосистемах.
Отже тим, хто запланував весняні вихідні проводити на природі, лісівники нагадують, що з настанням пожежно-небезпечного періоду, який наступає з моменту сходження снігового покриву та триває до настання стійкої вологої осінньої погоди, відвідувачам лісу потрібно бути максимально обережними та відповідальними. Адже, за статистикою, майже 90% лісових пожеж виникають через людську недбалість – тліючі багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів, залишені купи сміття тощо. Значно рідше до трагедії призводить удар блискавки в сухостійне дерево або засуха. Варто додати, що ліс – не лише територія відпочинку та легені нашої планети, але й домівка для десятків тисяч тварин, птахів та комах.
Пам’ятайте просте правило – відпочивайте безпечно та дотримуйтесь протипожежних правил! Загасити лісову пожежу досить складно, вона завдає великої шкоди не тільки лісовому господарству, а й нашій екології. За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність, накладання штрафу на громадян в розмірі від п’яти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.