Новина

ДП Холминський лісгоспНовини

лип

18

Грибний сезон у самому розпалі...

Категорія: Загальні новини
Грибний сезон у самому розпалі. Початківці й досвідчені грибники активно з'їжджаються в ліси, щоб зібрати грибочків. Однак, серед них часто трапляються й неїстівні, або ж отруйні, яким точно не місце на вашій кухні.
На жаль, погані гриби від хороших не так легко відрізнити. Якщо зовнішній вигляд блідої поганки чи мухомора відомий навіть дітям, то з іншими "вбивцями" можуть виникнути труднощі.
Тож збираючись по гриби до лісу декілька простих порад :
- 1. Почитайте літературу з кольоровими малюнками про гриби щоб дізнатися про всі види отруйних грибів. Не знаючи отруйних грибів, можна досить легко отруїтися.
- 2. Не впевнений, не бери. Гриби, які викликають підозру чи вагання в їх розпізнанні, краще залишити, та йти далі.
- 3. Не збирай старі перестиглі гриби та гриби пошкоджені личинками. Вони дуже часто є отруйними.
- 4.  Не коштуй сирі гриби на смак це суворо заборонено.
- 5. Лісові гриби, такі як білі, підберезники, маслюки, необхідно переробити в якомога коротший термін після збору, адже білки таких грибів досить швидко починають розкладатися, внаслідок чого гриби псуються
-6. Не ходіть до лісу у взутті та одязі, з відкритими ділянками на ногах, в лісі існує велика ймовірність зустрічі зі зміями, та іншими небезпечними мешканцями. Щільні чоботи чи кросівки, щільні штани, захистять Вас від можливих неприємних наслідків при таких зустрічах.