Новина

ДП Холминський лісгоспНовини

сер

30

На Корюківщині - 5 клас пожежної небезпеки!

Категорія: Загальні новини
У зв’язку з високим температурним режимом (вище 30 градусів за Цельсієм) сьогодні, 30 серпня в Україні, у тому числі й на Чернінігівщині, оголошено надзвичайну пожежну небезпеку (5 класу).
Лісівники оберігають ліси Чернігівщини від можливого вогню: проводять роз’яснювальну роботу та перекривають в’їзди до лісу та роблять мінсмуги.
Задля недопущення виникнення лісових пожеж, збереження життя та здоров’я тих, хто перебуває у лісі, лісівники закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки на території лісових масивів. Адже найчастіше «червоного півня» до лісу впускає людська недбалість та неуважність.
Нагадуємо, що у цей період заборонено:
- розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;
- залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;
- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів).
Стаття 77 Адміністративного кодексу України передбачає за порушення правил пожежної безпеки штраф від 85 до 255 гривень.
З початку року  проведено 120 рейдів із виявлення порушників правил пожежної безпеки. Облаштовано 235 км мінералізованих смуг, виконано доглядів за мінсмугами на 475 км, перекрито 100 позапланових доріг, встановлено 150 бігборди (наглядна агітація), проводиться активна роз’яснювальна робота з населенням та виступи у ЗМІ.
Ліс – це домівка для живих істот. Пожежі завдають лісам величезної шкоди. Бережіть ліси від вогню!