Новина

ДП Холминський лісгоспНовини

лис

08

У Холминському лісгоспі завершили обробку лісових культур репелентом

Категорія: Загальні новини
     З настанням холодів  постає проблема пошкодження молодих лісових культур дикими тваринами, котрі таким чином компенсують нестачу кормової бази у важкий зимовий період. Актуальною дана проблема є і для лісівників Холминського лісгоспу. Через значну щільність лісової фауни в насадженнях підприємства, часто страждають від пошкодження пагонів особинами лося  молоді посадки хвойних порід.
     Щорічні ушкодження насаджень тваринами призводять до значного уповільнення росту та розвитку молодих дерев, а при значних ушкодженнях і до їх загибелі.
Досвід лісівників показує, що дієвим засобом протидії ушкодженням лісових культур дикими тваринами є застосування в осінньо-зимовий період репелентів. Препаратів, що наносяться на дерева з метою запобігання їх обгризання копитними. В лісгоспі вже не один рік успішно застосовують  репелент «Cervacol Extra». Препарат являє собою суміш кварцового піску, який має вигляд пасти блакитного кольору, що в ручну наноситься на частини дерева котрі потребують захисту. Захисна дія спричинена в основному механічною протидіючою речовиною в продукті, котра не лише перешкоджає знищенню дерев в даний час, а й виключає можливість адаптації тварин до препарату в майбутньому. 
Щорічно, в осінній період, в лісгоспі підлягають обробітку хвойні молодняки де за спостереженнями працівників лісу найбільша вірогідність їх об’їдання. Загалом, щороку на підприємстві репелентом обробляється більше 20 гектарів лісових культур.